06033A331JAT2A
06033A331JAT2A
Part Number :
06033A331JAT2A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER 330PF 25V C0G/NP0 0603
Datasheet :
06033A331JAT2A.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3609
Delivery Services :
06033A331JAT2A
Comments
    06033A331JAT2A Specifications
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    330 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    25V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.035 (0.90mm)
    LeadSpacing:
    06033A331JAT2A FAQ
    1. How to order 06033A331JAT2A on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the 06033A331JAT2A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 06033A331JAT2A?
    06033A331JAT2A Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.