0618CDMCCDS-1R5MC
0618CDMCCDS-1R5MC
Part Number :
0618CDMCCDS-1R5MC
Manufacturer :
Sumida America Components Inc.
Description :
FIXED IND 1.5UH 7A 24 MOHM SMD
Datasheet :
0618CDMCCDS-1R5MC.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
614
Delivery Services :
0618CDMCCDS-1R5MC
Comments
    0618CDMCCDS-1R5MC Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    0618CDMC/DS
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Molded
    Material-Core:
    Metal
    Inductance:
    1.5 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    7 A
    Current-Saturation(Isat):
    12A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    24mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0618CDMCCDS-1R5MC FAQ
    1. How to order 0618CDMCCDS-1R5MC on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the 0618CDMCCDS-1R5MC price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 0618CDMCCDS-1R5MC?
    0618CDMCCDS-1R5MC Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.