08051A390JAT2A
08051A390JAT2A
Part Number :
08051A390JAT2A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0805
Datasheet :
08051A390JAT2A.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
15000
Delivery Services :
08051A390JAT2A
Comments
    08051A390JAT2A Specifications
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    39 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.037 (0.94mm)
    LeadSpacing:
    08051A390JAT2A FAQ
    1. How to order 08051A390JAT2A on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the 08051A390JAT2A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 08051A390JAT2A?
    08051A390JAT2A Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.