1.5SMBJ28A
1.5SMBJ28A
Part Number :
1.5SMBJ28A
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
DIO TVS VRWM 28V 1500W UNIDIR SM
Datasheet :
1.5SMBJ28A.pdf
Category :
TVS - Diodes
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
2375
Delivery Services :
1.5SMBJ28A
Comments
    1.5SMBJ28A Specifications
    Category:
    TVS - Diodes
    Package/Case:
    DO-214AA, SMB
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, 1.5SMBJ
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    1
    BidirectionalChannels:
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    28V
    Voltage-Breakdown(Min):
    31.1V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    45.4V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    33.1A
    Power-PeakPulse:
    1500W (1.5kW)
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    1.5SMBJ28A FAQ
    1. How to order 1.5SMBJ28A on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the 1.5SMBJ28A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1.5SMBJ28A?
    1.5SMBJ28A Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.