1.5SMC12AT3
1.5SMC12AT3
Part Number :
1.5SMC12AT3
Manufacturer :
onsemi
Description :
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC SMC
Datasheet :
1.5SMC12AT3.pdf
Category :
TVS - Diodes
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3111
Delivery Services :
1.5SMC12AT3
Comments
    1.5SMC12AT3 Specifications
    Category:
    TVS - Diodes
    Package/Case:
    DO-214AB, SMC
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    1
    BidirectionalChannels:
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    10.2V
    Voltage-Breakdown(Min):
    11.4V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    16.7V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    90A
    Power-PeakPulse:
    1500W (1.5kW)
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    1.5SMC12AT3 FAQ
    1. How to order 1.5SMC12AT3 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the 1.5SMC12AT3 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1.5SMC12AT3?
    1.5SMC12AT3 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.