1.5SMC33C
1.5SMC33C
Part Number :
1.5SMC33C
Manufacturer :
Littelfuse Inc.
Description :
TVS DIODE 28.2VWM 47.99VC DO214
Datasheet :
1.5SMC33C.pdf
In Stock :
2037
Delivery Services :
1.5SMC33C
Comments
    1.5SMC33C Specifications
    Package/Case:
    DO-214AB, SMC
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    1.5SMC
    ProductStatus:
    Obsolete
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    28.2V
    Voltage-Breakdown(Min):
    29.75V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    47.99V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    33.3A
    Power-PeakPulse:
    1500W (1.5kW)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    1.5SMC33C FAQ
    1. How to order 1.5SMC33C on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the 1.5SMC33C price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1.5SMC33C?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1.5SMC33C.
    1.5SMC33C Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.