1.5SMC36AT3
1.5SMC36AT3
Part Number :
1.5SMC36AT3
Description :
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMC
Datasheet :
1.5SMC36AT3.pdf
In Stock :
2168
Delivery Services :
1.5SMC36AT3
Comments
    1.5SMC36AT3 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    30.8V
    Voltage-Breakdown(Min):
    34.2V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    49.9V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    30A
    Power-PeakPulse:
    1500W (1.5kW)
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    1.5SMC36AT3 FAQ
    1. How to order 1.5SMC36AT3 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the 1.5SMC36AT3 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1.5SMC36AT3?
    1.5SMC36AT3 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.