1.5SMC36AT3G
1.5SMC36AT3G
Part Number :
1.5SMC36AT3G
Manufacturer :
Littelfuse Inc.
Description :
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMC
Datasheet :
1.5SMC36AT3G.pdf
In Stock :
2638
Delivery Services :
1.5SMC36AT3G
Comments
    1.5SMC36AT3G Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    1.5SMC
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    30.8V
    Voltage-Breakdown(Min):
    34.2V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    49.9V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    30A
    Power-PeakPulse:
    1500W (1.5kW)
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    1.5SMC36AT3G FAQ
    1. How to order 1.5SMC36AT3G on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the 1.5SMC36AT3G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1.5SMC36AT3G?
    1.5SMC36AT3G Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.