1.5SMC39AT3
1.5SMC39AT3
Part Number :
1.5SMC39AT3
Manufacturer :
onsemi
Description :
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC SMC
Datasheet :
1.5SMC39AT3.pdf
In Stock :
2963
Delivery Services :
1.5SMC39AT3
Comments
    1.5SMC39AT3 Specifications
    Package/Case:
    DO-214AB, SMC
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    ProductStatus:
    Obsolete
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    33.3V
    Voltage-Breakdown(Min):
    37.1V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    53.9V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    28A
    Power-PeakPulse:
    1500W (1.5kW)
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    1.5SMC39AT3 FAQ
    1. How to order 1.5SMC39AT3 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the 1.5SMC39AT3 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1.5SMC39AT3?
    1.5SMC39AT3 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.