1.5SMC62AT3
1.5SMC62AT3
Part Number :
1.5SMC62AT3
Description :
TVS DIODE 53VWM 85VC SMC
Datasheet :
1.5SMC62AT3.pdf
In Stock :
3854
Delivery Services :
1.5SMC62AT3
Comments
    1.5SMC62AT3 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    53V
    Voltage-Breakdown(Min):
    58.9V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    85V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    17.7A
    Power-PeakPulse:
    1500W (1.5kW)
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    1.5SMC62AT3 FAQ
    1. How to order 1.5SMC62AT3 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the 1.5SMC62AT3 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1.5SMC62AT3?
    1.5SMC62AT3 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.