25LC640AT-M/SN
25LC640AT-M/SN
Part Number :
25LC640AT-M/SN
Manufacturer :
Microchip Technology
Description :
IC EEPROM 64KBIT SPI 10MHZ 8SOIC
Datasheet :
25LC640AT-M/SN.pdf
Category :
Memory
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
2150
Delivery Services :
25LC640AT-M/SN
Comments
    25LC640AT-M/SN Specifications
    Category:
    Memory
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    MemoryType:
    Non-Volatile
    MemoryFormat:
    EEPROM
    Technology:
    EEPROM
    MemorySize:
    64Kb (8K x 8)
    MemoryInterface:
    SPI
    ClockFrequency:
    10 MHz
    WriteCycleTime-WordPage:
    5ms
    AccessTime:
    Voltage-Supply:
    2.5V ~ 5.5V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C (TA)
    MountingType:
    Surface Mount
    25LC640AT-M/SN FAQ
    1. How to order 25LC640AT-M/SN on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the 25LC640AT-M/SN price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 25LC640AT-M/SN?
    25LC640AT-M/SN Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.