72V3640L6BB
72V3640L6BB
Part Number :
72V3640L6BB
Manufacturer :
Renesas Electronics America Inc
Description :
IC FIFO SS 1024X36 6NS 144-BGA
Datasheet :
72V3640L6BB.pdf
Category :
Logic - FIFOs Memory
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3453
Delivery Services :
72V3640L6BB
Comments
    72V3640L6BB Specifications
    Category:
    Logic - FIFOs Memory
    Packaging:
    Tray
    Series:
    72V
    ProductStatus:
    Obsolete
    MemorySize:
    36K (1K x 36)
    Function:
    Synchronous
    DataRate:
    166MHz
    AccessTime:
    4ns
    Voltage-Supply:
    3.15 V ~ 3.45 V
    Current-Supply(Max):
    40mA
    BusDirectional:
    Uni-Directional
    ExpansionType:
    Depth, Width
    ProgrammableFlagsSupport:
    Yes
    RetransmitCapability:
    Yes
    FWFTSupport:
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 70°C
    MountingType:
    Surface Mount
    72V3640L6BB FAQ
    1. How to order 72V3640L6BB on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the 72V3640L6BB price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 72V3640L6BB?
    72V3640L6BB Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.