AISC-0603-R018J-T
AISC-0603-R018J-T
Part Number :
AISC-0603-R018J-T
Description :
FIXED IND 18NH 550MA 150MOHM SMD
Datasheet :
AISC-0603-R018J-T.pdf
In Stock :
665
Delivery Services :
AISC-0603-R018J-T
Comments
    AISC-0603-R018J-T Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Series:
    AISC-0603
    Material-Core:
    Ceramic
    Inductance:
    18 nH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    550 mA
    DCResistance(DCR):
    150mOhm Max
    Q@Freq:
    37 @ 250MHz
    Frequency-SelfResonant:
    5.5GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    250 MHz
    Size/Dimension:
    AISC-0603-R018J-T FAQ
    1. How to order AISC-0603-R018J-T on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the AISC-0603-R018J-T price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AISC-0603-R018J-T?
    AISC-0603-R018J-T Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.