AISC-0805-R068G-T
AISC-0805-R068G-T
Part Number :
AISC-0805-R068G-T
Description :
FIXED IND 68NH 500MA 380MOHM SMD
Datasheet :
AISC-0805-R068G-T.pdf
In Stock :
421
Delivery Services :
AISC-0805-R068G-T
Comments
    AISC-0805-R068G-T Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    AISC-0805
    Material-Core:
    Ceramic
    Inductance:
    68 nH
    Tolerance:
    ±2%
    CurrentRating(Amps):
    500 mA
    DCResistance(DCR):
    380mOhm Max
    Q@Freq:
    55 @ 500MHz
    Frequency-SelfResonant:
    1.45GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    200 MHz
    Size/Dimension:
    0805
    AISC-0805-R068G-T FAQ
    1. How to order AISC-0805-R068G-T on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the AISC-0805-R068G-T price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AISC-0805-R068G-T?
    AISC-0805-R068G-T Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.