AISC-0805F-1R5J-T
AISC-0805F-1R5J-T
Part Number :
AISC-0805F-1R5J-T
Description :
FIXED IND 1.5UH 225MA 1.45OHM SM
Datasheet :
AISC-0805F-1R5J-T.pdf
In Stock :
393
Delivery Services :
AISC-0805F-1R5J-T
Comments
    AISC-0805F-1R5J-T Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Series:
    AISC-0805F
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    1.5 µH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    225 mA
    DCResistance(DCR):
    1.45Ohm Max
    Q@Freq:
    15 @ 7.9MHz
    Frequency-SelfResonant:
    60MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.9 MHz
    Size/Dimension:
    0805
    AISC-0805F-1R5J-T FAQ
    1. How to order AISC-0805F-1R5J-T on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the AISC-0805F-1R5J-T price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AISC-0805F-1R5J-T?
    AISC-0805F-1R5J-T Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.