AISC-1008F-3R3G-T
AISC-1008F-3R3G-T
Part Number :
AISC-1008F-3R3G-T
Manufacturer :
Abracon LLC
Description :
FIXED IND 3.3UH 450MA 1.7OHM SMD
Datasheet :
AISC-1008F-3R3G-T.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
287
Delivery Services :
AISC-1008F-3R3G-T
Comments
    AISC-1008F-3R3G-T Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1008 (2520 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    AISC-1008F
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    3.3 µH
    Tolerance:
    ±2%
    CurrentRating(Amps):
    450 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    1.7Ohm Max
    Q@Freq:
    23 @ 50MHz
    Frequency-SelfResonant:
    100MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.9 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1008 (2520 Metric)
    AISC-1008F-3R3G-T FAQ
    1. How to order AISC-1008F-3R3G-T on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the AISC-1008F-3R3G-T price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AISC-1008F-3R3G-T?
    AISC-1008F-3R3G-T Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.