AISC-1008F-5R6G-T
AISC-1008F-5R6G-T
Part Number :
AISC-1008F-5R6G-T
Description :
FIXED IND 5.6UH 380MA 2.65OHM SM
Datasheet :
AISC-1008F-5R6G-T.pdf
In Stock :
3361
Delivery Services :
AISC-1008F-5R6G-T
Comments
    AISC-1008F-5R6G-T Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    AISC-1008F
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    5.6 µH
    Tolerance:
    ±2%
    CurrentRating(Amps):
    380 mA
    DCResistance(DCR):
    2.65Ohm Max
    Q@Freq:
    23 @ 7.9MHz
    Frequency-SelfResonant:
    80MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.9 MHz
    1008 (2520 Metric)
    AISC-1008F-5R6G-T FAQ
    1. How to order AISC-1008F-5R6G-T on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the AISC-1008F-5R6G-T price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AISC-1008F-5R6G-T?
    AISC-1008F-5R6G-T Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.