AMDLA7030Q-2R2MT
AMDLA7030Q-2R2MT
Part Number :
AMDLA7030Q-2R2MT
Manufacturer :
Abracon LLC
Description :
FIXED IND 2.2UH 7.5A 15 MOHM SMD
Datasheet :
AMDLA7030Q-2R2MT.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
957
Delivery Services :
AMDLA7030Q-2R2MT
Comments
    AMDLA7030Q-2R2MT Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    AMDLA7030Q
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Molded
    Material-Core:
    Metal
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    7.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    9A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    15mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    AMDLA7030Q-2R2MT FAQ
    1. How to order AMDLA7030Q-2R2MT on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the AMDLA7030Q-2R2MT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AMDLA7030Q-2R2MT?
    AMDLA7030Q-2R2MT Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.