ASPI-0403S-470M-T
ASPI-0403S-470M-T
Part Number :
ASPI-0403S-470M-T
Manufacturer :
Abracon LLC
Description :
FIXED IND 47UH 500MA 230MOHM SMD
Datasheet :
ASPI-0403S-470M-T.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
983
Delivery Services :
ASPI-0403S-470M-T
Comments
    ASPI-0403S-470M-T Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    ASPI-0403S
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    47 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    500 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    230mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    ASPI-0403S-470M-T FAQ
    1. How to order ASPI-0403S-470M-T on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the ASPI-0403S-470M-T price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ASPI-0403S-470M-T?
    ASPI-0403S-470M-T Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.