ASPI-104S-270M-T
ASPI-104S-270M-T
Part Number :
ASPI-104S-270M-T
Manufacturer :
Abracon LLC
Description :
FIXED IND 27UH 2.3A 93 MOHM SMD
Datasheet :
ASPI-104S-270M-T.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
640
Delivery Services :
ASPI-104S-270M-T
Comments
    ASPI-104S-270M-T Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    ASPI-104S
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    27 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    2.3 A
    Current-Saturation(Isat):
    2.3A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    93mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    ASPI-104S-270M-T FAQ
    1. How to order ASPI-104S-270M-T on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the ASPI-104S-270M-T price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ASPI-104S-270M-T?
    ASPI-104S-270M-T Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.