ASPI-7318-1R0M-T
ASPI-7318-1R0M-T
Part Number :
ASPI-7318-1R0M-T
Manufacturer :
Abracon LLC
Description :
FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD
Datasheet :
ASPI-7318-1R0M-T.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
878
Delivery Services :
ASPI-7318-1R0M-T
Comments
    ASPI-7318-1R0M-T Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    ASPI-7318
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    11 A
    Current-Saturation(Isat):
    17A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    10mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    200 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    ASPI-7318-1R0M-T FAQ
    1. How to order ASPI-7318-1R0M-T on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the ASPI-7318-1R0M-T price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ASPI-7318-1R0M-T?
    ASPI-7318-1R0M-T Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.