B82144B2682K000
B82144B2682K000
Part Number :
B82144B2682K000
Manufacturer :
EPCOS - TDK Electronics
Description :
FIXED IND 6.8UH 2.75A 95 MOHM TH
Datasheet :
B82144B2682K000.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
652
Delivery Services :
B82144B2682K000
Comments
    B82144B2682K000 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Radial, Vertical Cylinder
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    LBC
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    6.8 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    2.75 A
    Current-Saturation(Isat):
    3.5A
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    95mOhm Max
    Q@Freq:
    50 @ 2.52MHz
    Frequency-SelfResonant:
    40MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Features:
    MountingType:
    Through Hole
    Size/Dimension:
    B82144B2682K000 FAQ
    1. How to order B82144B2682K000 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the B82144B2682K000 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of B82144B2682K000?
    B82144B2682K000 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.