B82422T1682K000
B82422T1682K000
Part Number :
B82422T1682K000
Manufacturer :
EPCOS - TDK Electronics
Description :
FIXED IND 6.8UH 180MA 1.8OHM SMD
Datasheet :
B82422T1682K000.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
109
Delivery Services :
B82422T1682K000
Comments
    B82422T1682K000 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    2-SMD, J-Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SIMID
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    6.8 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    180 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    1.8Ohm Max
    Q@Freq:
    27 @ 7.96MHz
    Frequency-SelfResonant:
    40MHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.96 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1210 (3225 Metric)
    B82422T1682K000 FAQ
    1. How to order B82422T1682K000 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the B82422T1682K000 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of B82422T1682K000?
    B82422T1682K000 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.