BRC2518T150K
BRC2518T150K
Part Number :
BRC2518T150K
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 15UH 550MA 559MOHM SMD
Datasheet :
BRC2518T150K.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
764
Delivery Services :
BRC2518T150K
Comments
    BRC2518T150K Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1007 (2518 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    BR, C Type
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    15 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    550 mA
    Current-Saturation(Isat):
    760mA
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    559mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    13MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1007 (2518 Metric)
    BRC2518T150K FAQ
    1. How to order BRC2518T150K on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the BRC2518T150K price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BRC2518T150K?
    BRC2518T150K Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.