BRL2012T101M
BRL2012T101M
Part Number :
BRL2012T101M
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 100UH 85MA 10.01OHM SM
Datasheet :
BRL2012T101M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
24712
Delivery Services :
BRL2012T101M
Comments
    BRL2012T101M Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    BR, L Type
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    85 mA
    Current-Saturation(Isat):
    85mA
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    10.01Ohm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    6MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    796 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0805 (2012 Metric)
    BRL2012T101M FAQ
    1. How to order BRL2012T101M on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the BRL2012T101M price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BRL2012T101M?
    BRL2012T101M Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.