BRL3225T1R5M
BRL3225T1R5M
Part Number :
BRL3225T1R5M
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 1.5UH 1.75A 54MOHM SMD
Datasheet :
BRL3225T1R5M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
232
Delivery Services :
BRL3225T1R5M
Comments
    BRL3225T1R5M Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    BR, L Type
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    1.5 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.75 A
    Current-Saturation(Isat):
    2.2A
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    54mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    170MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1210
    BRL3225T1R5M FAQ
    1. How to order BRL3225T1R5M on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the BRL3225T1R5M price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BRL3225T1R5M?
    BRL3225T1R5M Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.