CAP-35/7.5/440
CAP-35/7.5/440
Part Number :
CAP-35/7.5/440
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Description :
CAP FILM 35UF/7.5UF 370-440V OVL
Datasheet :
CAP-35/7.5/440.pdf
Category :
Capacitor Networks, Arrays
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3688
Delivery Services :
CAP-35/7.5/440
Comments
    CAP-35/7.5/440 Specifications
    Category:
    Capacitor Networks, Arrays
    Package/Case:
    Radial, Can - QC Terminals
    Packaging:
    Box
    Series:
    HCK, Dual Motor Run
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    7.5µF, 35µF
    Tolerance:
    ±3%
    Voltage-Rated:
    440 V
    DielectricMaterial:
    Polypropylene (PP) Film, Metallized
    NumberofCapacitors:
    2
    CircuitType:
    TemperatureCoefficient:
    Ratings:
    MountingType:
    Chassis Mount
    Size/Dimension:
    CAP-35/7.5/440 FAQ
    1. How to order CAP-35/7.5/440 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CAP-35/7.5/440 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CAP-35/7.5/440?
    CAP-35/7.5/440 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.