CBC3225T102MR
CBC3225T102MR
Part Number :
CBC3225T102MR
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 1MH 100MA 16.9 OHM SMD
Datasheet :
CBC3225T102MR.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
393
Delivery Services :
CBC3225T102MR
Comments
    CBC3225T102MR Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CB, C Type
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    1 mH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    100 mA
    Current-Saturation(Isat):
    100mA
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    16.9Ohm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    1.6MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1210 (3225 Metric)
    CBC3225T102MR FAQ
    1. How to order CBC3225T102MR on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CBC3225T102MR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CBC3225T102MR?
    CBC3225T102MR Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.