CC453232A-331KL
CC453232A-331KL
Part Number :
CC453232A-331KL
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
FIXED IND 330UH 170MA 11 OHM SMD
Datasheet :
CC453232A-331KL.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
281
Delivery Services :
CC453232A-331KL
Comments
    CC453232A-331KL Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1812 (4532 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CC453232A
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    330 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    170 mA
    Current-Saturation(Isat):
    140mA
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    11Ohm Max
    Q@Freq:
    30 @ 796kHz
    Frequency-SelfResonant:
    3.1MHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 150°C
    InductanceFrequency-Test:
    796 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1812
    CC453232A-331KL FAQ
    1. How to order CC453232A-331KL on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CC453232A-331KL price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC453232A-331KL?
    CC453232A-331KL Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.