CH0402-150RGFPT
CH0402-150RGFPT
Part Number :
CH0402-150RGFPT
Manufacturer :
Vishay Sfernice
Description :
RES CH 0402 THIN FILM
Datasheet :
CH0402-150RGFPT.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
960
Delivery Services :
CH0402-150RGFPT
Comments
    CH0402-150RGFPT Specifications
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CH
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    150 Ohms
    Tolerance:
    ±2%
    Power(Watts):
    0.05W, 1/20W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    RF, High Frequency
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.039 L x 0.024 W (1.00mm x 0.60mm)
    Height-Seated(Max):
    0.025 (0.63mm)
    NumberofTerminations:
    CH0402-150RGFPT FAQ
    1. How to order CH0402-150RGFPT on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CH0402-150RGFPT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CH0402-150RGFPT?
    CH0402-150RGFPT Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.