CL21B151KBANNNC
CL21B151KBANNNC
Part Number :
CL21B151KBANNNC
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Description :
CAP CER 150PF 50V X7R 0805
Datasheet :
CL21B151KBANNNC.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
18335
Delivery Services :
CL21B151KBANNNC
Comments
    CL21B151KBANNNC Specifications
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CL
    ProductStatus:
    Obsolete
    Capacitance:
    150 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.030 (0.75mm)
    LeadSpacing:
    CL21B151KBANNNC FAQ
    1. How to order CL21B151KBANNNC on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CL21B151KBANNNC price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CL21B151KBANNNC?
    CL21B151KBANNNC Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.