CL21B224KBF4PNG
CL21B224KBF4PNG
Part Number :
CL21B224KBF4PNG
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Description :
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805
Datasheet :
CL21B224KBF4PNG.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3196
Delivery Services :
CL21B224KBF4PNG
Comments
    CL21B224KBF4PNG Specifications
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    CL
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    0.22 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.053 (1.35mm)
    LeadSpacing:
    CL21B224KBF4PNG FAQ
    1. How to order CL21B224KBF4PNG on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CL21B224KBF4PNG price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CL21B224KBF4PNG?
    CL21B224KBF4PNG Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.