CL21B684KOFNNNG
CL21B684KOFNNNG
Part Number :
CL21B684KOFNNNG
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Description :
CAP CER 0.68UF 16V X7R 0805
Datasheet :
CL21B684KOFNNNG.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
460
Delivery Services :
CL21B684KOFNNNG
Comments
    CL21B684KOFNNNG Specifications
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CL
    ProductStatus:
    Obsolete
    Capacitance:
    0.68 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    16V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.053 (1.35mm)
    LeadSpacing:
    CL21B684KOFNNNG FAQ
    1. How to order CL21B684KOFNNNG on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CL21B684KOFNNNG price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CL21B684KOFNNNG?
    CL21B684KOFNNNG Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.