CL31B223KHHSFNE
CL31B223KHHSFNE
Part Number :
CL31B223KHHSFNE
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Description :
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206
Datasheet :
CL31B223KHHSFNE.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3368
Delivery Services :
CL31B223KHHSFNE
Comments
    CL31B223KHHSFNE Specifications
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CL
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    630V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Soft Termination
    Ratings:
    Applications:
    Boardflex Sensitive
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.057 (1.45mm)
    LeadSpacing:
    CL31B223KHHSFNE FAQ
    1. How to order CL31B223KHHSFNE on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CL31B223KHHSFNE price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CL31B223KHHSFNE?
    CL31B223KHHSFNE Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.