CL31C561JGFNNNE
CL31C561JGFNNNE
Part Number :
CL31C561JGFNNNE
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Description :
CAP CER 560PF 500V C0G/NP0 1206
Datasheet :
CL31C561JGFNNNE.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3151
Delivery Services :
CL31C561JGFNNNE
Comments
    CL31C561JGFNNNE Specifications
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CL
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    560 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    500V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.055 (1.40mm)
    LeadSpacing:
    CL31C561JGFNNNE FAQ
    1. How to order CL31C561JGFNNNE on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CL31C561JGFNNNE price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CL31C561JGFNNNE?
    CL31C561JGFNNNE Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.