CLF10040T-151M-H
CLF10040T-151M-H
Part Number :
CLF10040T-151M-H
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
FIXED IND 150UH 1A 380 MOHM SMD
Datasheet :
CLF10040T-151M-H.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
300
Delivery Services :
CLF10040T-151M-H
Comments
    CLF10040T-151M-H Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CLF-H
    ProductStatus:
    Not For New Designs
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    150 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1 A
    Current-Saturation(Isat):
    800mA
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    380mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    CLF10040T-151M-H FAQ
    1. How to order CLF10040T-151M-H on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CLF10040T-151M-H price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CLF10040T-151M-H?
    CLF10040T-151M-H Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.