CM453232-100JL
CM453232-100JL
Part Number :
CM453232-100JL
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
FIXED IND 10UH 250MA 1.6 OHM SMD
Datasheet :
CM453232-100JL.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
130
Delivery Services :
CM453232-100JL
Comments
    CM453232-100JL Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1812 (4532 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CM45
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    250 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    1.6Ohm Max
    Q@Freq:
    50 @ 2.52MHz
    Frequency-SelfResonant:
    20MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.52 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1812
    CM453232-100JL FAQ
    1. How to order CM453232-100JL on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CM453232-100JL price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CM453232-100JL?
    CM453232-100JL Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.