CM453232-101KL
CM453232-101KL
Part Number :
CM453232-101KL
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
FIXED IND 100UH 110MA 8 OHM SMD
Datasheet :
CM453232-101KL.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3697
Delivery Services :
CM453232-101KL
Comments
    CM453232-101KL Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1812 (4532 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CM45
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    110 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    8Ohm Max
    Q@Freq:
    40 @ 2.52MHz
    Frequency-SelfResonant:
    8MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.52 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1812
    CM453232-101KL FAQ
    1. How to order CM453232-101KL on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CM453232-101KL price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CM453232-101KL?
    CM453232-101KL Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.