CM7560-563
CM7560-563
Part Number :
CM7560-563
Manufacturer :
API Delevan Inc.
Description :
CMC 56UH 5.5A 2LN TH
Datasheet :
CM7560-563.pdf
Category :
Common Mode Chokes
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3177
Delivery Services :
CM7560-563
Comments
    CM7560-563 Specifications
    Category:
    Common Mode Chokes
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    CM7560
    ProductStatus:
    Active
    FilterType:
    NumberofLines:
    2
    Impedance@Frequency:
    Inductance@Frequency:
    56 µH @ 1 kHz
    CurrentRating(Max):
    5.5A
    DCResistance(DCR)(Max):
    13mOhm
    VoltageRating-DC:
    VoltageRating-AC:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Ratings:
    ApprovalAgency:
    Features:
    MountingType:
    Through Hole
    Size/Dimension:
    1.071 L x 0.858 W (27.20mm x 21.80mm)
    Height(Max):
    0.861 (21.86mm)
    CM7560-563 FAQ
    1. How to order CM7560-563 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CM7560-563 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CM7560-563?
    CM7560-563 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.