CTC1F-270J
CTC1F-270J
Part Number :
CTC1F-270J
Manufacturer :
Central Technologies
Description :
AXL LEADED CONF COATED INDUCTOR
Datasheet :
CTC1F-270J.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
200
Delivery Services :
CTC1F-270J
Comments
    CTC1F-270J Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ctc1f
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Material-Core:
    Inductance:
    27 µH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    DCResistance(DCR):
    3.5Ohm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    20MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    Features:
    MountingType:
    Through Hole
    Size/Dimension:
    CTC1F-270J FAQ
    1. How to order CTC1F-270J on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CTC1F-270J price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CTC1F-270J?
    CTC1F-270J Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.