CTDO3340PF-103
CTDO3340PF-103
Part Number :
CTDO3340PF-103
Manufacturer :
Central Technologies
Description :
10UH SMD POWER INDUCTOR
Datasheet :
CTDO3340PF-103.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
998
Delivery Services :
CTDO3340PF-103
Comments
    CTDO3340PF-103 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    CTDO3340PF
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    3.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    8A
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    30mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    CTDO3340PF-103 FAQ
    1. How to order CTDO3340PF-103 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CTDO3340PF-103 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CTDO3340PF-103?
    CTDO3340PF-103 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.