CTHC2220F-220K
CTHC2220F-220K
Part Number :
CTHC2220F-220K
Manufacturer :
Central Technologies
Description :
22UH SMD WW MOLDED INDUCTOR
Datasheet :
CTHC2220F-220K.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
1000
Delivery Services :
CTHC2220F-220K
Comments
    CTHC2220F-220K Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    2220 (5750 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    CTHC2220F
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    22 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    480 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    430mOhm Max
    Q@Freq:
    10 @ 2.52MHz
    Frequency-SelfResonant:
    13MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.52 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    2220
    CTHC2220F-220K FAQ
    1. How to order CTHC2220F-220K on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CTHC2220F-220K price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CTHC2220F-220K?
    CTHC2220F-220K Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.