CTIHLP2012BF-2R2M
CTIHLP2012BF-2R2M
Part Number :
CTIHLP2012BF-2R2M
Manufacturer :
Central Technologies
Description :
2.20UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Datasheet :
CTIHLP2012BF-2R2M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3833
Delivery Services :
CTIHLP2012BF-2R2M
Comments
    CTIHLP2012BF-2R2M Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    CTIHLP2012BF
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Material-Core:
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    4.2 A
    Current-Saturation(Isat):
    9A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    50mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    CTIHLP2012BF-2R2M FAQ
    1. How to order CTIHLP2012BF-2R2M on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CTIHLP2012BF-2R2M price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CTIHLP2012BF-2R2M?
    CTIHLP2012BF-2R2M Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.