CTIHLP2709F-R47M
CTIHLP2709F-R47M
Part Number :
CTIHLP2709F-R47M
Manufacturer :
Central Technologies
Description :
0.47UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
Datasheet :
CTIHLP2709F-R47M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3522
Delivery Services :
CTIHLP2709F-R47M
Comments
    CTIHLP2709F-R47M Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    CTIHLP2709F
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Material-Core:
    Inductance:
    470 nH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    13.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    21A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    6.5mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    200 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    CTIHLP2709F-R47M FAQ
    1. How to order CTIHLP2709F-R47M on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CTIHLP2709F-R47M price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CTIHLP2709F-R47M?
    CTIHLP2709F-R47M Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.