CTLQ1210CF-101K
CTLQ1210CF-101K
Part Number :
CTLQ1210CF-101K
Manufacturer :
Central Technologies
Description :
100UH 100MA SMD WW INDUCTOR
Datasheet :
CTLQ1210CF-101K.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
1000
Delivery Services :
CTLQ1210CF-101K
Comments
    CTLQ1210CF-101K Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    CTLQ1210CF
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    100 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    5Ohm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    10MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1210
    CTLQ1210CF-101K FAQ
    1. How to order CTLQ1210CF-101K on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CTLQ1210CF-101K price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CTLQ1210CF-101K?
    CTLQ1210CF-101K Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.