CTMC1812SF-151J
CTMC1812SF-151J
Part Number :
CTMC1812SF-151J
Manufacturer :
Central Technologies
Description :
SMD FERRITE CORE WW INDUCTOR
Datasheet :
CTMC1812SF-151J.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
510
Delivery Services :
CTMC1812SF-151J
Comments
    CTMC1812SF-151J Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1812 (4532 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    CTMC1812SF
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    150 µH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    105 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    9Ohm Max
    Q@Freq:
    40 @ 796kHz
    Frequency-SelfResonant:
    6MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    796 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1812
    CTMC1812SF-151J FAQ
    1. How to order CTMC1812SF-151J on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CTMC1812SF-151J price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CTMC1812SF-151J?
    CTMC1812SF-151J Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.