CTMC2220F-682J
CTMC2220F-682J
Part Number :
CTMC2220F-682J
Manufacturer :
Central Technologies
Description :
6800UH FER CORE WIRE-WND INDUCTR
Datasheet :
CTMC2220F-682J.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
800
Delivery Services :
CTMC2220F-682J
Comments
    CTMC2220F-682J Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    CTMC2220F
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Molded
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    6.8 mH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    30 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    110Ohm Max
    Q@Freq:
    20 @ 252kHz
    Frequency-SelfResonant:
    700kHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    252 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    CTMC2220F-682J FAQ
    1. How to order CTMC2220F-682J on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the CTMC2220F-682J price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CTMC2220F-682J?
    CTMC2220F-682J Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.