DFE18SBN1R0ME0L
DFE18SBN1R0ME0L
Part Number :
DFE18SBN1R0ME0L
Manufacturer :
Murata Electronics
Description :
FIXED IND 1UH 1.8A 120 MOHM SMD
Datasheet :
DFE18SBN1R0ME0L.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
939
Delivery Services :
DFE18SBN1R0ME0L
Comments
    DFE18SBN1R0ME0L Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    DFE18SBN
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Metal
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.8 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.9A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    120mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0603
    DFE18SBN1R0ME0L FAQ
    1. How to order DFE18SBN1R0ME0L on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the DFE18SBN1R0ME0L price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DFE18SBN1R0ME0L?
    DFE18SBN1R0ME0L Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.