DFE2MCAH1R0MJ0L
DFE2MCAH1R0MJ0L
Part Number :
DFE2MCAH1R0MJ0L
Description :
FIXED IND 1UH 2.4A 68 MOHM SMD
Datasheet :
DFE2MCAH1R0MJ0L.pdf
In Stock :
829
Delivery Services :
DFE2MCAH1R0MJ0L
Comments
    DFE2MCAH1R0MJ0L Specifications
    Package/Case:
    0806 (2016 Metric)
    Series:
    DFE2M
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    2.4 A
    Current-Saturation(Isat):
    2.5A
    DCResistance(DCR):
    68mOhm Max
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 150°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Size/Dimension:
    0806
    DFE2MCAH1R0MJ0L FAQ
    1. How to order DFE2MCAH1R0MJ0L on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the DFE2MCAH1R0MJ0L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DFE2MCAH1R0MJ0L?
    DFE2MCAH1R0MJ0L Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.