DS1077LU-40+T
DS1077LU-40+T
Part Number :
DS1077LU-40+T
Manufacturer :
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description :
IC OSC DUAL FX FREQ PROG 8USOP
Datasheet :
DS1077LU-40+T.pdf
Category :
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3285
Delivery Services :
DS1077LU-40+T
Comments
    DS1077LU-40+T Specifications
    Category:
    Package/Case:
    8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    EconOscillator™
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Oscillator, Fixed Frequency (Dual)
    Count:
    Frequency:
    4.87kHz ~ 40MHz
    Voltage-Supply:
    2.7V ~ 3.6V
    Current-Supply:
    15 mA
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    DS1077LU-40+T FAQ
    1. How to order DS1077LU-40+T on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the DS1077LU-40+T price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DS1077LU-40+T?
    DS1077LU-40+T Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.